Yazar:


Kulak estetiği ile İlgili Sorular

1. Kulak estetiği hangi yaşta yapılır:
Kulak estetiği okul öncesi 6 yaş civarında psikolojik nedenlerle yapılır. Bu yaş üzerinde her yaşta yapılabilir.

2. Saç bandı takmak şart mı:
Hayır saç bandı takılmasa da olur. Ancak ödemin daha çabuk geçmesini ve kulakların korunmasını sağlar pratik bir araçtır.

3. Saç bandı ne kadar süre takılacak:
Ameliyat sonunda pansuman ve sargı uygulanır. Ertesi gün sargılar açılarak saç bandı takılır. Dört gün sürekli takılır. Sonra bir hafta geceleri takılır.

4. Banyo ne zaman yapabilirim:
Banyo saç bandının çıkarıldığı 4. gün sonunda yapılabilir. Kulak arkalarını iyice kurutmak gerekir.

5. Kulak şekli eski şekline döner mi:
Kulak estetiği ile verilen şekil kalıcıdır değişmemesi gerekir. Ancak 10-15 yıl sonra ameliyat olmasanız da kulağınızda oluşacak değişimler yine olacaktır. Yaşlanma ile derialtı yağ dokusu incelir deri elastik lifleri azalır kulak şekli o zaman biraz değişebilir.

6. İz kalır mı:
Ameliyat izi kulak kepçesi arkasında kalır. Arkadan bakılsa dahi görünmez. Ayrıca 1-2 yıl içinde azalarak belirsiz hale gelir. Ama tamamen kaybolmaz. Tüm ameliyatlardan sonra az veya çok iz kalabilir.

7. Dikişler ne zaman alınır:
Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma problemi yoktur.

8. Kulak estetiği ameliyatının kulak zarına ya da duymaya zararı olabilir mi:
Kulak estetiği ameliyatı tamamen kulak kepçesi ve kıkırdağı ile ilgili bir ameliyattır. Kulak zarına ya da duymaya zarar vermez ancak ameliyat sırasında ya da sonrasında dış kulak yolu tıkanabilir bu nedenle duyma azalabilir. Dış kulak yolunun temizlenmesi ile bu durum düzelir.

9. Ameliyat sonrasında kulak şekli nasıl olacak. Ameliyat olduğum belli olur mu:
Kulak estetiği ameliyatında benim uyguladığım yöntemle tamamen doğal bir görünüm oluşur. Ameliyat olduğunuz belli olmaz.

10. Şişlikler ne zaman geçer:
Ameliyat sonrasında kulak kepçesinde hafif şişlik morluk oluşabilir. Bu şişlikler 5-15 günde azalarak geçecektir. Ancak kulak kepçesi yara iyileşmesinin doğal bir sonucu olarak önceleri biraz sert olacaktır. İyileşme ile birlikte kulak yumuşayacak ama şekli bozulmayacaktır.Google+

Kulak estetiği ile ilgili Konular
Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.