Yazar:


Kulak Estetiği Ameliyatta Neler Yapılıyor

kulak estetiğiKulak estetiği ameliyatta öncelikle anestezi sağlanır. Daha sonra kulak kepçesinin arkasından deriye kesi yapılır. Bu kesi kulak ile baş birleşiminde değil biraz daha kulak kepçesi arkasındadır. Bu sayede ameliyat izi arkadan bakılsa dahi görünmez. Kanama kontrolü yapıldıktan sonra kulak kıkırdağının zarı perkondrium açılır. Kulak kepçesine kıvrım verilmek istenen yerler törpülenerek inceltilir.

Bu sırada kıkırdak çok inceltilmez aksi halde kıvrım çok sert olabilir. Daha sonra gereken yerlere özel dikişler konur. Bu kulak ameliyatdikişler kulak estetiği için imal edilmiş özel dikişlerdir. Dikişler renkli olmamalıdır aksi halde şişlikler geçtikten sonra renk dıştan görünebilir.

Dikişler konurken kulağın açısı çok iyi ayarlanmalıdır. Daha sonra kulak üst kısmında telefon deformitesi oluyorsa bunun da düzeltilmesi gerekir. Bundan sonra da eğer kulak memesinin açısı çok fazla ise bu da düzeltilir.Google+

Kulak estetiği ile ilgili Konular


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.