Yazar:


Kulak Estetiği Ameliyat Sonrası

Kulak estetiği ameliyat sonrası ertesi gün sargılar açılır. Pansuman yapılır ve kulak arkasına steril gazlı bez konarak saç bandı takılır. Kulak estetiği ameliyat sonrası devrede 2-3 gün istirahat gerekir. Yorucu işlerden, kan basıncını yükseltebilecek aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Kulak estetiği ameliyat sonrasında bir hafta antibiyotik, bir iki gün kadar ağrı kesici kullanmak gerekir. Saç bandı 3-4 gün sürekli takılır. Daha sonra saç bandı çıkarılarak banyo yapılabilir. Banyodan sonra kulak arkası kurutulmalı ve tekrar gazlı bez konmalıdır. Saç bandı bundan sonra bir hafta geceleri takılır. Bu sırada yine kulak arkasına gazlı bez konmalıdır. Gazlı bez yaranın kuru kalmasını sağlar.

Kulak üzerinde oluşan şişlikler ortalama bir hafta da geçer. Yara iyileşmesi nedeniyle kulak önceleri biraz sert olacaktır. Bu sertlik birkaç ayda geçer, kulak yumuşar. Tam yaranın iyileşmesi 6-12 ay sürer.Google+

Kulak estetiği ile ilgili Konular


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.